Scholarships

The 2020 Construction Career Days Scholarship Committee is pleased to announce the winners of the 2020 scholarships. Congratulations!

2021 Scholarship Awardees
College Assistance Scholarship Winners
Wesley Asmus Home School Student Columbia County
Ian Garvey Bartram Trail High School St. Johns County
2020 Scholarship Awardees
College Assistance Scholarship Winners
Samuel Bement Clay High School Clay County
Timothy Hudson Columbia High School Colombia County

Vocational / Apprenticeship Scholarship Winners
Matthew Caldwell Florida Youth Challenge Academy Clay County
Nathan Deleon Florida Youth Challenge Academy Clay County
Marcus Freeman Florida Youth Challenge Academy Clay County
Deckland Lanier Florida Youth Challenge Academy Clay County
2019 Scholarship Awardees
College Assistance Scholarship Winners
Rachel Stewart Creekside High School St Johns County
Neehal Amin Bartram Trail High School St Johns County
Kendal Constantine Creekside High School St Johns County
Logan Sikes Columbia High School Columbia County

Vocational / Apprenticeship Scholarship Winners
Matthew Crawford Bradford High School Bradford County
Mason Ryan Florida Youth Challenge Academy Clay County
Alexander Martinez-Vargas Florida Youth Challenge Academy Clay County
Christopher Valley Florida Youth Challenge Academy Clay County
Clifton Martin Columbia High School Columbia County
2018 Scholarship Awardees
College Assistance Scholarship Winners
Jacob Dinkel Bartram Trail High School St Johns County
Julianna DiDeo Bartram Trail High School St Johns County
Tamiya Perry Columbia High School Columbia County
Nathan Norman Union County High School Union County

Vocational / Apprenticeship Scholarship Winners
David Gray Fernandina Beach High School Nassau County
Micheal Diaz Columbia High School Columbia County
Demetrius Anderson Florida Youth Challenge Academy Clay County
Brice Blanton Florida Youth Challenge Academy Clay County
2017 Scholarship Awardees
College Assistance Scholarship Awardees
Ryan Canaday Bartram High School
Reaghin Davenport Creekside High School
Jami Jensen Nease High School
William Miller Middleburg High School
Braxton Norton Columbia High School
Vocational / Apprenticeship Scholarship Winners
Benjamin Rowell FL Youth Challenge Academy
Dominic Trimble Columbia High School
Grayson Patrick FL Youth Challenge Academy
Jason Tevebaugh FL Youth Challenge Academy
Job Smith FL Youth Challenge Academy
2016 Scholarship Awardees
2016 Scholarship Awardees
Arielle O'Neal Robert E Lee High School
Alexander Laykovich FL Youth Challenge Academy
Austin Morris Columbia High School
Edward Ballard FL Youth Challenge Academy
Jordan Bubar Bartram Trail High School
Juan Bravo FL Youth Challenge Academy
Juan Hernandez FL Youth Challenge Academy
Lyndell Jones Columbia High School
Madison Moyer Clay High School
Tyler Goslin Clay High School
2015 Scholarship Awardees
2015 Scholarship Awardees
Tobin Clark Creekside High School St Johns County
Mary Dailey Fleming Island High School Clay County
Daryl Jones Robert E. Lee High School Duval County
Mathilde Joseph Terry Parker High School Duval County
Andrew Kenyon Creekside High School St. Johns County
Cody Morris Columbia High School Columbia County
Destiny Morrison St. Johns Technical High School St. Johns County
Stephen Norman, Jr. Columbia High School Columbia County
Priyanka Patel Columbia High School Columbia County
Samuel Paul Columbia High School Columbia County
Alyssa Reimer Fernandina Beach Adult High School Nassau County
David Schilkofski Fleming Island High School Clay County
Michael Sommers Pedro Menendez High School St. Johns County
Cadet Joseph Vital, Jr. Florida Youth Challenge Academy Clay County
Brent White Clay High School Clay County
Steven Wieteska Sandalwood High School Sandalwood High School
2014 Scholarship Awardees
2014 Scholarship Awardees
Shania Beaulieu Clay High School Clay County
Ian Charlton Terry Parker High School Duval County